Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

 


Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Pomorskie w Unii
Europejski Fundusz Społeczny
Wyszukaj w serwisie
 
 
 
 


Polecamy

 

 

 
Wrota Pomorza 
 
Aktualności


Pomorskie - dobry kurs na edukację. AktualnościDepartament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pod hasłem "Pomorskie - dobry kurs na edukację" realizuje systemowe regionalne projekty edukacyjne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Celem podejmowanych przedsięwzięć jest zarówno stwarzanie jak najlepszych warunków dla rozwoju uczniom uzdolnionym zwłaszcza w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, jak i skuteczne wyrównywanie szans edukacyjnych tym uczniom, którzy napotykają na różnego typu bariery.

 

Niewątpliwie kluczem do sukcesu w dziedzinie edukacji jest twórczy nauczyciel, który jako cel swojej pracy uznaje przygotowanie ucznia  do sprostania wyzwaniom wynikającym m.in. z ciągłych zmian społecznych i technologicznych. Dlatego szereg działań w projektach skierowanych jest do nauczycieli i kadry zarządzającej oświatą.

 

Do współpracy przy realizowanych projektach oprócz nauczycieli i kadry kierowniczej szkół zapraszamy również uczelnie wyższe,  jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe oraz pracodawców.

 

Tylko wspólne działanie wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za oświatę na Pomorzu stwarza szansę na podniesienie jakości pomorskiej edukacji i wypracownie trwałych rozwiązań systemowych w naszym regionie.

 

Na naszej strony internetowej sukcesywnie będą pojawiać się aktualności i kolejne informacje dotyczące realizowanych projektów.

 

"Pomorskie - dobry kurs na edukację" - regionalne, systemowe projekty edukacyjne współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.Spotkania upowszechniające edukację morską, w ramach Forum Pomorskiej Edukacji
Data: 2014.09.16 15:11
Zapraszamy do udziału w subregionalnych spotkaniach upowszechniających Pomorski Program Edukacji Morskiej w miejscowościach: Starogard Gdański, Wejherowo, Chojnice oraz Słupsk.
czytaj więcej...
 

Sprawozdania końcowe z realizacji Indywidualnego Programu Edukacyjnego Uczniów
Data: 2014.06.18 13:46
Dobiega końca realizacja projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.
czytaj więcej...
 

Konferencja upowszechniająca Pomorski Program Edukacji Morskiej.
Data: 2014.06.06 08:32
Zapraszamy szkoły do udziału w konferencji upowszechniającej Pomorski Program Edukacji Morskiej. Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 16 czerwca 2014 roku w AMBER EXPO ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
czytaj więcej...
 

Bezpłatne warsztaty - Praca metodą projektu w edukacji morskiej.
Data: 2014.02.12 15:10
Zapraszamy do udziału w 5-godzinnych bezpłatnych warsztatach - Praca metodą projektu w edukacji morskiej. Szkolenie odbędzie się w siedzibie organizatora – w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14, s. 316.
czytaj więcej...
 

Stypendia na rok szkolny 2013/2014 zostały wręczone
Data: 2014.01.24 08:54
11 grudnia 2013 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku przy ul. Ołowianka 1 odbyła się uroczysta gala, w trakcie której 400 uczniom szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych przyznane zostały sdtypendia na rok szkolny 2013/2014. Stypendia realizowane są przez Departament Edukacji i Sportu w ramach siódmej edycji projektu systemowego „Pomorskie -dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego”.
czytaj więcej...
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5