Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

 
Wyszukaj w serwisie
 
 
 
 
 
 
Wrota Pomorza 
 
Biuletyn Informacji Publicznej


Pomorski Biuletyn Informacji Publicznej


Zamieścił: Arkadiusz Bednarek


WITAMY NA STRONACH
POMORSKIEGO BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ

"Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa."
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 61


Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Inicjatywa powołania Biuletynu Informacji Publicznej ma na celu realizację tego prawa poprzez utworzenie ogólnodostępnej bazy informacji publicznych obejmującej cały kraj. Ma ona ułatwić i przyspieszyć wyszukiwanie potrzebnych informacji każdemu obywatelowi, podmiotowi gospodarczemu lub instytucji.

Jesteście Państwo w regionalnym portalu informacyjnym WROTA POMORZA, który powstał pod patronatem Ministerstwa Nauki i Informatyzacji (obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz innych jednostek samorządu terytorialnego.

Portal ten, jako piąty w Polsce, wpisuje się w koncepcję społeczeństwa informacyjnego, a tym samym już w najbliższej przyszłości pozwoli obywatelowi na załatwienie swoich spraw za pomocą usług elektronicznych bez potrzeby udawania się do urzędu.

UWAGA!!!!!
W związku z ograniczeniami technicznymi informujemy, że zawieszamy możliwość przystąpienia do Zintegrowanego Biuletynu Informacji Publicznej. Jednocześnie informujemy Państwa, że powstała nowa ogólnopolska platforma umożliwiająca darmową publikacje stron podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej pod nazwą Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej. Wszelkie informacje znajda państwo na stronie:
http://ssdip.bip.gov.pl/

Szczegółowych informacji udzieli Państwu Arkadiusz Bednarek,
Koordynator Zespołu ds. Pomorskie.eu,
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
DEPARTAMENT TURYSTYKI i PROMOCJI

tel. 58 32-68-559, fax 58 32-68-759,
e-mail: a.bednarek@pomorskie.eu lub bip@pomorskie.eu